Visi žino, kad reikia maudyti savo augintinius, bet ar žinote kaip tai reikia atlikti taisyklingai? Aišku tarp skaitytojų tikrai yra tų kurie tai išmano, nes galbūt yra specialistai, bet didžioji auditorijos dalis apie tai žino ne viską. Šis straipsnis yra apie šunų maudymą, čia rasite naudingos informacijos kaip tai atlikti teisingai, ko reiktų vengti.

Prieš pradedant

Prieš pradedant procedūrą reiktų turėti pasiruošus visas tinkamas priemones, tad pradėkim nuo šampūno. Šampunų rūšių yra itin daug, jų visų pH skiriasi, žmonėms yra naudojami vieni, šunims kiti produktai. Norėdami sužinoti, kokį produktą rinktis Jūs turėtumėte pasikonsultuoti su specialistu. Šunų kirpykloje tikrai galite sužinoti daug ir išsamios informacijos. Kaune įsirengusi WOOF šunų kirpykla yra viena geriausių vietų tą padaryti. Be šampūno Jums prireiks ir maudymo reikmenų, kurių galite įsigyti daugelyje parduotuvių.

Jeigu iššukuosite augintinį prieš pradedant maudyti tai leis šampūnui geriau patekti į kailį ir taip pasieksite daug geresnį efektą. Šukavimas taip pat gerai paveiks šuns kailį, tad nauda bus dviguba.

Viską turėkite vienoje vietoje. Prieš pradėdami įsitikinkite, kad turite visą maudymo įrangą, visus daiktus kuriuos naudosite vienoje vietoje, nes jeigui teks eitį į kitą kambarį atsinešti tarkim kokio rankšluoščio, tai galite nebūti patenkintas, jei jūsų augintinis seks jums iš paskos.

Pasidarykite filtrą, kad augintinio plaukai neužkimštų vamzdžių. Juk niekas neliks patenkintas jeigu tenks kviesti santechniką dėl užblokuotų vamzdžių. Paprasčiausias būdas yra į nutekėjimo angą prieš groteles įdėti plieno vilnos (angliškai steel wool).

 

Sušlapinkite augintinį pakankamai, kad visi plaukai būtų drėgni. Pradėkite nuo kaklo ir judėkite link kojų, uodegos.Viską reikia daryti ramiai ir švelniai, kad nesukeltumėte šuniui jokio papildomo streso, juk jam ir taip tai nėra tokia įprastinė procedura. Viskas paprastai atliekama, kaip ir pats žmogus sau plauna galvą. Sušlapinate plaukus, įtrinate šampūnu, praplaunate ir nusausinate.

Jeigu šuo nebijo plaukų džiovintuvo, galite pasitelkti jį į pagalbą, nusausinant augintinį. Jeigu ne tai paprastas rankšluostis tam tiks taip pat puikiai.
Šunį maudyti nėra sunku, bet visgi geriausia, kad tai atlikų profesionalus žmogus, arba bent parodytų kaip tai atlikti teisingai. Specialistai dėl to ir vadinami specialistais, nes žino daug gudrybių, moka viską atlikti greit ir tinkamai. WOOF šunų kirpykla Kaune yra puki vieta kur jūs galite apkirpti, išmaudyti savo augintinį. Specialistai pasistengs, kad jūsų augintiniui ši procedurą patiktų ir sutektų naudos.