Šunys yra protingi gyvūnai, jie padaro daug, kad pasirūpintų savo kailiu, bet visgi prie to turi prisidėti ir šeimininkas. Šunų kirpimas ir šukavimas yra svarbus ne tik iš estetinės pusės, bet ir iš sveikatos pusės. Šukuoti šunį reikia keletą kartų per savaitę, net jei šuns plaukai yra trumpi(tam tikrais atvejais skiriasi šuns šukavimo dažnumas, dėl to jūs turite pasitarti su kirpėjais). Taip bus pašalinami seni plaukai, nauji augs geriau ir bus sveikesni, o ir namuose bus mažiau plaukų (jūsų mėgstai tamsūs rūbai, baldai, mašina bus švaresni). Šukavimas taip pat padeda plaukams pasisavinti natūralius aliejus, kurie rūpinasi, kad kailis būtų sveikas ir gražus.

Yra daugybė šukų tipų įvairiems šunų plaukams. Praktiškiausia yra turėti 2 šukas, vienas su dideliais tarpais išsidėsčiusiais dantimis iššoriniam plaukų sluoksniui ir vienas su mažesniais tarpais šukavimui šuns snukio srityje.
Šukuoti visada reikia plaukų augimo kryptimi, nuo odos, šunys nemėgsta, kai yra šukuojami prieš plauką. Būkite švelnūs ir rūpestingi, neskubėkite, tam reikia skirti laiko ir kantrybės, juk ir jums patiems tikrai nepatiktų jeigu jus šukuotų greitai, grubiai, tarsi plaukus rautų. Itin rekomenduotina pasikonsultuoti su savo šuns kirpeja ar kirpėju, kaip tai atlikti tinkamiausiai, kad Jūsų šuo liktų patenkintas. Jei viską atliksite tinkamai, jūsų šuniui ši procedūra tikrai patiks ir nebus jokių problemų ją atliekant namie ar pas profesionalius kirpėjus.
Šukuoti pradėti reiktų nuo galvos ir judėti link uodegos. Reikia įvertinti tai, kad šuns oda snukio srityje yra jautresnė, o taip pat reiki saugoti akis, kad netyčia jų nesužeistumėte. Naudokite ilgus braukimus jei jūsų šuns kailis ilgesnis ir trumpus jeigu jūsų šuns kailis trumpesnis.

Visada reiktų pasitarti su specialistu apie tai kaip Jums derėtų rūpintis, šukuoti savo augintinį ir geriausia jeigu visą darbą susijusį su šunų priežiūra duotumėte atlikti profesionalams. Nauja ir moderni šunį kirplykla WOOF padės jums tai padaryti. Kirpimo, šukavimo paslaugos ir daugelis su šunų priežiūra susijusių aspektų – visa tai WOOF šunų kirpykloje Kaune.
Palepinkite savo augintinį ir jis jums padėkos – WOOF!